Сім порад для ефективного SWOT-аналізу

Нещодавно знайомий, який працює в сфері комунікаційних послуг для одного поважного клієнта в Україні, вирішив показати мені, як він робить SWOT-аналіз. Звісно, я був вдячний йому за бажання поділитися професійним досвідом. Проте після збирання й дослідження інформації він продемонстрував щось, що було сумішшю прес-кліпінгу та медіа-аналітики. “Замовнику подобаються мої SWOTи”, – гордо заявив знайомий. В той момент мені не хотілося засмучувати його. 🙂

Як відомо, SWOT в маркетингу є першим, основоположним кроком в процесі планування, і являє собою квінтессенцію ситуаційного аналізу продукту, послуги чи самої компанії. Абревіатура SWOT розшифровується, як Сили (Strengths) та Слабкості (Weaknesses) й Можливості (Opportunities) та Загрози (Threats). В цьому дописі мені хотілося б торкнутися семи простих, але ефективних порад для аналізу двох внутрішніх факторів – сили та слабкостей – які являють собою відповідно бажані та небажані фактори. Чому б не розподілити їх на сім основних елементів відповідно до рівнів бізнес-процесу? Отже:

Управління: Наскільки досвідченим і вправним є керівництво для цього завдання?

Пропозиція: З яким саме продуктом чи послугою ми маємо справу? Які конкурентні точки відмінності?

Маркетинг: Якими є головні переваги та недоліки з огляду на “чотири П” для продукту та “вісім І” для послуги?

Персонал: Наскільки достатньо є персоналу і наскільки він кваліфікаований? Чи є критичним “людський фактор”?

Фінанси / Витрати: Економічна ефективність, конкурентне ціноутворення, сезонні розриви та інше.

Виробництво / Пакування: Скільки і якого потрібно обладнання та інвентаря? Чи спрямована стратегія пакування на створення функціональної, економної, комунікаційної, екологічної упаковки, що зроблена із турботою про споживача?

Дослідження й розвиток: Тут варто робити висновки про інноваційність, протоколи розвитку, розширення лінійки продуктів тощо.

Достатня увага хоча б до цих семи елементів дозволить маркетинговим фахівцям створювати ефективні  SWOT-аналізи для своїх маркетингових планів. В наступному дописі мова піде про зовнішні фактори, а саме про те, як краще аналізувати можливості й загрози.

Advertisements

Leave Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s